Avustralya Vize Rejimi'nde Değişiklik Yapıldı

10 Nisan 2020, Cuma

Avustralya Göç ve Vatandaşlık Bakanlığı ndan yapılan açıklamaya göre, Avustralya ya yapılacak olan kısa süreli vizelerde 23 Mart 2013 tarihinde değişikliğe gidilmiştir. Yapılan değişikliğe göre Tourist Sublcass 676 olan kısa süreli ziyaretçi vize türü Visitor Subclass 600 olarak değiştirilmiştir.

Anılan vize türü, turistik ve aile ziyaretleri ile ticari amaçlı iş ziyaretlerini (iş görüşmeleri, Hükümetler arası temaslar, konferanslara katılım vs.) kapsamakta olup, sözkonusu vize çerçevesinde ziyaretçilerin Avustralya'da çalışmalarına izin verilmemektedir.

Hâlihazırda eski vize türü olan Tourist Sublcass 676 vize türüne başvuru yapabilecek durumda olanlar bu başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

Kısa süreli çalışma izni vizesi ise Temporary Work (Short Stay Activity) Subclass 400 olarak yenilenmiş olup, diğer çalışma izni vizelerine başvurular mümkündür. Spor müsabakası gibi aktivitelere katılmak üzere Avustralya'ya gelecekler de Temporary Work (Short Stay Activity) Subclass 400 vize türüne başvurabileceklerdir.