Avustralya`nın Çanakkale Konsolosluğu okullara teknik destek verecek

02 Haziran 2020, Salı

ÇANAKKALE(CİHAN)- Avustralya`nın Çanakkale Konsolosluğu, Doğrudan Yardım Programı kapsamında okullara teknik destek sağlamak için Enerjisiz Su Isıtma Sistemi Projesi`ni hayata geçirdi. Bu yılki ilk projenin uygulandığı yer olan Çanakkale Anadolu Lisesi
Avustralya`nın Çanakkale Konsolosluğu, Doğrudan Yardım Programı kapsamında okullara teknik destek sağlamak için Enerjisiz Su Isıtma Sistemi Projesi`ni hayata geçirdi. Bu yılki ilk projenin uygulandığı yer olan Çanakkale Anadolu Lisesi`nin pansiyonunda tören düzenlendi. Vali yrdımcıları Bahir Altunkaya ve Ali Partal, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve Avustralya Konsolosu Andrew Koç-McDonald`un katıldığı törende Okul Müdürü Salih Karslıoğlu, okulun tarihçesini aktararak, 13 bin 500 liralık katkısından dolayı konsolosluğa teşekkür etti.

Milli Eğitim`den sorumlu Vali Yardımcısı Altunkaya, okullarda eğitim öğretin kalitesinin yükseltilmesinde, valiliğin koordinatörlüğünde bütün kurum ve kuruluşların emeği bulunduğunu belirtti. Altunkaya Avustralya Konsolosluğu, Vali Yardımcısı Partal ve Okul Müdürü Karslıoğlu`na teşekkür etti. Konsolos Koç-McDonald ise öğrenciler için uygun şartları hazırlamanın çok önemli olduğunu belirterek, böyle bir proje yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Vali yardımcıları ve okul müdürünün destek ve önerileriyle başarıya ulaşıldığını kaydeden Koç-McDonald, projenin iki ülke ilişkileri adına çakılmış bir çivi daha olduğunu söyledi.

Törende ayrıca Marmara Bölgesi`nde düzenlenen yelken yarışlarında dereceye giren Deniz Aydın ve yüzmede dört dalda il birincisi olan Doğa Kılıç`a ödül ve madalyaları verildi.